İstanbul Rumeli Üniversitesi Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı ve RumeliSEM Uçuş Okulu Sorumlu Müdürü Öğretim Görevlisi Serap Daş, öğrencilerin meslek seçimleri yaparken kulaktan dolma bilgiler ya da tavsiyelerle yanlış bölümler tercih ettiklerini söyledi. Bu durumun hem onların eğitim hayatını olumsuz etkilediğini hem de mutsuz çalışanlar olmalarına yol açtığına vurgu yapan Daş, “Kararlarınızın hayatınızı etkileyeceğini unutmayın” diye konuştu.

Özellikle Sivil Havacılık gibi spesifik sektörlerde çalışmayı hedefleyen öğrencilere önemli uyarılarda bulunan Serap Daş, bu sektörde kariyer yapmak isteyen gençlerin mutlaka hem mesleki bilgiye sahip öğretim elemanlarından hem de teknik anlamda doğru tercih yapmak için rehber öğretmenlerden destek alarak tercih yapmalarınını önemine dikkat çekti.

İSTANBUL, ANKARA, ADANA, İZMİR VE BURSA’DA GENÇLERE BİLGİ VERİLECEK

Daş, İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak üniversite adaylarına yardımcı olmak üzere 19-20-21 Temmuz 2019 – İstanbul Kongre Merkezi, 22 Temmuz 2019 – Adana – Sheraton Grand Adana Hotel, 23 – 24 Temmuz 2019 – Ankara – Anfa Altınpark, 25 Temmuz 2019 – Bursa – Bursa Merinos AKKM, 26 – 27 Temmuz 2019 – İzmir – Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gençlerle buluşacakları bilgisini paylaştı. Daş, bu buluşmayla ilgili olarak, “Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uçak Teknolojisi ve Uçuş Okulu neden tercih edilmeli, hangi özelliklere sahip olmak gerekir, eğitim süresince hangi bilgiler ve kazanımlar elde edilir, mezunlar nerelerde çalışma imkanına sahip olurlar vb. gibi konularda gençleri bilgilendireceğiz” açıklamasında buludu.

RUMELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERE NELER SUNUYOR?

Serap Daş, İstanbul Rumeli Üniversitesi; Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Hava Ulaştırma İşletmciliği ve Uçak Teknolojisi öğrencilerinin eğitimleri esnasında çift anadal yapma ve eş zamanlı pilotluk eğitimi alma fırsatları olduğunu hatırlattı. Daş, üniversitenin sunduğu diğer avantajlar konusunda ise şunları söyledi: “Yine Ulusal Ajansla yapılan anlaşmamız çerçevesinde, her öğrencimiz Erasmus Gençlik Projeleri kapsamında dokuz farklı ülke öğrencilerinin yer aldığı proje kamplarına katılırak; Global bakış açısına sahip olurken yabancı dillerini pratikte kullanma şansına erişirler. Kamp sonunda AB Proje Sertifikasına sahip olurlar. Sivil Havacılık sektöründe çalışmak için gerekli olan Sertifikalara, Sürekli Eğitim Merkezi Sertifika Programlarıyla ulaşırlar. Yoğun uygulama eğitimleri, sektörel geziler , havayolu şirketleri ile yapılan protokoller ile çok sayıda uzmanla biraraya gelirler.

Serap Daş, öğrencilerin Eylül ayında başlayacak olan “Havacılık Zirvesi” ile geleneksel hale getirilmesi planlanan “Havacılık Günleri” nde sektörün önde gelen isimlerinin bilgi ve tecrübelerinden yararlanabileceklerini kaydetti. Daş, “Tüm aday öğrencilerimizi fuarlara bekliyor; aydınlık, mutlu ve başarılı bir gelecek diliyorum” dedi.

X