Çocuklarımız için özel olarak hazırlanan atölyelerimiz ve bu atölyelerde yer alacak olan çocuklarımızın eğitim sonrasında elde edeceği kazanımlar ve atölyelerimizin çocuklarımızın gelişimine olan katkılarını sizler için derledik. :
 • Resim ve animasyon atölyesi:

  Çocuklara
  özgüven ve kendini ifade becerileri kazandırırken,yaratıcılığını hayal gücünü geliştirmeyi amaçlar. Bu atölyede çocuklar önce çizerler sonra da yarattıkları karakterleri bir kurgu içinde yaşatırlar. Animasyon ilkelerine dayanarak tablet veya bilgisayar programları ile film aşamasına geçerler.

 • Görsel sanatlar atölyesi:

  Sanatsal duyarlılığı , görüşü gelişmiş ve bunu yaşamına yansıtan bireyleri yetiştirmeyi amaçlar. Öğrencilerin ilgi alanlarına giren konu, teknik ve malzemelerle çalışma yapabilmelerine olanak sağlar.

 • Bilişim ve kodlama atölyesi:

  Çocuklarda bilgisayar ve internet bilinçi oluşturarak , en doğru şekilde kullanmasını amaçlar. Algoritma ve kodlama içeriğiyle çocuklara

 • üretmenin hazzını yaşatır. Matematiksel düşünmeye, anlamaya,yorumlamaya ve zihinsel becerilerini geliştirebilmesine imkan tanır.
 • Bilim atölyesi:

  Çocukların bilimsel düşünme tekniklerini öğrenmelerini, gözlem yeteneklerini , analiz-sentez yapabilmelerini , merak duygusunu güçlendirmeyi , fen bilimlerine karşı pozitif tutum geliştirmesini amaçlar.bu atolyede çocuklar; labaratuvarlarda yeni kavram , prensip ve yasaları deneylerle, buluş esasına göre yaşayarak öğrenirler. Hem kemdilerini hem doğayı keşfederler.

 • Aşçılık atölyesi:

  Birbirinden lezzetli yiyecekleri yaparken çocukların yaratıcılıklarını özgürce uygulamaları , el-gözkoordinasyonuun gelişmesini ,ince motor becerilerini desteklemeyi amaçlar.bu atölyede çocuklar leziz yiyecekler yaparken aynı zamanda eğlenir ve sosyalleşirler.

 • Yaratıcı drama atölyesi:

  Çocuğu; kendine dair farkındalık geliştirme, dil-iletişim becerileri,yaratıclık , grupla birlikte hareket edebilme,empati becerisi, dış dünyayı gözlem kabileyeti , problem çözme becerileri, sanatsal bakış açısı ve estetik anlarında geliştirmeyi amaçlar. Grupla birlikte, bir amacı düşünceyi, doğaçlama ,rol alma ve benzeri tekniklerden yararlanılarak canlandırırlar.

 • Akıl oyunları atölyesi:

  Çocukların planlama vr organisazyonel becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Strateji geliştirme, planlama, yaratıcı düşünme, karar verme, dikkat ve konsatrasyon, hafıza, dürtü konrolü ve sabır gibi alanlarda destekleyen oyunlardır. Satranç, tangramlar, rush hour gibi oyunları kapsamaktadır.

X