Başvuru Formunu Görüntüle

Temel Bilirkişilik Eğitimi

6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında, “Bilirkişilik Yönetmeliği” 03/08/2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Yönetmeliğe göre her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için “BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ” almaları ve sertifika sahibi olmaları zorunluluğu getirilmiştir. 5 Yıllık mesleki kıdeme sahip kişilerin katılabileceği eğitimler sonrasında almış oldukları Sertifika ile diğer şartları uygun ise Adli ve İdari Yargı Komisyon Başkanlıklarının ilanında belirtilen tarihlerde bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir.

Program Çıktısı

Bu program, katılımcıların bilirkişilik faaliyetini yapılabilmeleri için gerekli olan temel eğitimi almalarını ve neticesinde başarılı olunması halinde katılım belgesine sahip olmalarını sağlar.

Program Önkoşulu

İlgili kanun ve yönetmeliklerce bilirkişi olma özelliklerine haiz ve beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler başvuru yapabilir.

Eğitmenlerimiz

Dr. Öğretim Üyesi Bülent TATAR Kamu Hukuku Uzmanı, Bilirkişi Eğitmeni
Bilirkişi Eğitimi Cumhur AYDIN Makine Yüksek Mühendisi, İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı, Bilirkişi Eğitmeni
Dr. Öğr. Üyesi Haldun TURAN Bilirkişi Eğitmeni, İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı Başkanı, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, Bakanlık onaylı İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi Eğiticisi

Kayıt İçin Gerekenler

Eğitim kayıt işlemlerini tamamlayabilmek için “kayıt fomu” doldurulması, açıklama kısmına “isim, soyisim, eğitim adı” bilgilerinin belirtilerek IBAN: TR85 0013 4000 0157 7649 0000 04 hesap numarasına eğitim ücretinin yatırılması ve dekontun [email protected] adresinden bizlere ulaştırılması gerekmektedir.

Eğitim Süresi

24 Saat

Yerleşkede Eğitim

2 Yerleşkede.