Değerli Havacılık Sevdalıları;

Şüphesiz Havacılık Sektörü 7’den 70’e, her yaştan, her meslek grubundan, toplumun her alanından kişilerin ilgi duyduğu bir sektördür. Ulaşım, tanıtım, teknoloji, lojistik, nakliye, savunma sanayi, olağanüstü hallerde hızlı müdahale imkanı sayabileceğimiz faydalarından bir kısmıdır. Bu sebeple durmaksızın hızla büyüyen sektörde, nitelikli personel ihtiyacı da artmaktadır.

Havacılığa gönül veren bir üniversite olarak; İstanbul Rumeli Üniversitesi öncelikle Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği Ve Uçak Teknolojisi programlarını açmak suretiyle etik bilinci gelişmiş, insani değerleri yüksek, özgüvenli, bilimsel olarak donanımlı, lider ruhlu bireyler yetiştirmeyi hedefledik.

Sonrasında, Sivil Havacılık Sektörünün her geçen gün ‘nitelikli pilot’ ihtiyacının artmasıyla, topluma ve ülkemize hizmet ilkesiyle yürüdüğümüz yolda RumeliSEM Uçuş Okulu fikrimiz doğdu.

Çok çalıştık, bugün emeklerimizin karşılığı olan uçuş okulumuzla nitelikli pilotları yetiştirmek için buradayız.

Değerli öğrencilerimiz; “havacılık" bir yaşam biçimidir. Yaşamını pilot olarak şekillendirmek isteyen öğrenci adaylarımızı her zaman ki heyecanımızla karşılıyoruz. Üniversite Uçuş Okulu olarak, her daim her eğitimin en üst seviyede verilmesini desteklerken, öğrencilerimize ‘lisans’ eğitimlerine devam ederken bir yandan da ‘pilotluk eğitimi’ tamamlama imkanı sunuyoruz. Dürüst, donanımlı, bilgiyi sorgulayan bireyler yetiştirmeyi benimsiyoruz.

Bilime duyduğumuz saygı ve havacılığa duyduğumuz aşkla sivil Havacılık Sektörüne katkı sağlamak üzere çalışmak, başarılı pilotlar yetiştirmek için RumeliSEM Uçuş Okulu olarak varız.

Hayalinde gökyüzü olanları;  RumeliSEM Uçuş Okuluna bekliyoruz.

Gelin, Rumeli ile YÜKSELİN.

Saygı ve sevgilerimle.

Öğr. Gör. Serap DAŞ 

RumeliSEM Uçuş Okulu 

Sorumlu Müdürü

Başvuru Merkezi / Haliç Yerleşkesi

Piri Paşa, Boduroğlu Sk. No:22, 34445 Beyoğlu/İstanbul

 • Telefon
  0212 866 01 01 / 444 29 17
  0533 158 88 70
  0533 158 55 80
 • E-posta
  ucusokulu@rumeli.edu.tr

Ana Yerleşke – Silivri Mehmet Balcı Kampüsü

Mehmet Balcı Yerleşkesi: Yeni Mah. Mehmet Silivrili Cad. No: 38 İstanbul / TÜRKİYE
 • Telefon
  0212 866 01 01 / 444 29 17
 • Faks
  0212 866 01 25
 • E-posta
  ucusokulu@rumeli.edu.tr